V Kautexu se rozhodli pro Plantyst v polovině roku 2015 a v současnosti je zde monitorováno 13 výrobních linek.  Pan Martin Šufák (Focus Factory Manager) odpovídá na otázky ohledně zavedení, fungování a zkušeností s Plantystem. Jeho závěrečné shrnutí zní: „Plantyst je cenově dostupná služba, která zajistí především online sledování výroby, ale i dobré podklady pro denní výrobní meeting a detailní přehled o chodu výroby”.


Mezinárodní společnost Kautex Textron Bohemia, s.r.o., se sídlem v Kněžmostu u Mladé Boleslavi je výrobce plastových dílů pro automobilový průmysl s cca 430 zaměstnanci. V Kautexu vyrábí palivové nádrže (pro zákazníka Škoda Auto) a SCR nádrže - Ad Blue (pro zákazníka BOSCH a do budoucna i ostatní OEM zákazníky). Nosnou technologií je vyfukování plastů a od roku 2013 také technologie vstřikování. Firma je certifikována dle ISO TS 16949:2009 a v roce 2011 obdržela Ford Q1.


Položili jsme několik otázek panu Martinu Šufákovi, Focus Factory Managerovi:

Jak jste doposud monitorovali svou výrobu a co vás vedlo k instalaci Plantystu?

Výroba byla monitorována interní OEE databází, která ale nenabízí online sledování. Vedení firmy se rozhodlo pro službu Plantyst v polovině roku 2015 po prezentaci Michala Kutila. Jeden z hlavních důvodů byla cena služby, malá investice a především online sledování výroby. V současnosti je prostřednictvím Plantystu monitorováno 13 linek.

Jak jste o instalaci informovali zaměstnance?

Zaměstnanci byli o této službě informováni prostřednictvím školení, kterého se zúčastnili mistři a teamleadři. Ti tuto službu velmi oceňovali, protože mají okamžitý online přehled o výrobě.

Organizujete tzv. denní meetingy? Využíváte i k tomu Plantyst?

V Kautexu organizujeme denní meetingy, krátké operativní porady, kterých se účastní mistři a teamleadeři. I když je výstup z Plantystu graficky i obsahově postačující, jako nástroj pro denní výrobní meeting primárně v Kautexu neslouží, vyhovuje nám interní OEE databáze.

Jaká změna nastala?

Zlepšila se především eskalace a informovanost – mistr, team leader, mechanik, elektronik mají okamžitě informaci, které zařízení nevyrábí a co se sním děje… Systém je nyní vnímán jako přirozená součást výrobních nástrojů.

V čem spatřujete výhody Plantystu?

Oceňujeme online sledování výroby. Dále je pro nás také užitečná automatická eskalace formou sms, tedy upozornění na zastavení stroje, které přijde prostřednictvím sms zprávy vybranému operátorovi výroby na telefon.

 

 

Chcete celou studii? Chcete více informací?