V Plantystu posloucháme přání Vás, našich zákazníků a stále vyvíjíme novinky, díky kterým můžete získat co nejvíce informací o tom, co se děje u Vás ve výrobě.
Mnoho z Vás již několik měsíců používá Anotace k zaznamenání důležitých událostí, které nastaly ve výrobě. Relevantních událostí a jiných informací, které mají vztah k průběhu výroby, může být široká množina.
Abychom vám práci s touto množinou informací co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás nový formát jejich zobrazení, který se automaticky přizpůsobí aktuálně zobrazenému obsahu. V informačním pruhu stroje v levé části online tak přibyla nová ikonka šipky, kterou lze aktivovat/skrýt zobrazení informačního panelu ve formě takzvaného Ganttova diagramu.
Dnes z této množiny přinášíme informace o novinkách: Intervalové anotace a Joby. Pojďme si tedy zrekapitulovat, co všechno můžete ke grafu s průběhem výroby doplnit a co Vám to přinese.
Anotace
Anotace jsou šedé bublinky, které slouží k zaznamenání jakékoliv aktuální informace o výrobě. Lze je vytvořit jedním klikem na časovou osu grafu. Na anotaci lze ihned reagovat online dalším komentářem, může tak vzniknout diskuze, do které se zapojí více lidí, a společně tak mohou například nalézt řešení nastalé situace.
Intervalová anotace
Intervalová anotace, stejně jako běžná anotace slouží k zaznamenání jakékoliv aktuální informace o výrobě, s tím rozdílem, že je možné ji vztáhnout k delšímu časovému úseku (intervalu). Vytvoří se kliknutím na osu grafu a poté, co se objeví formulář, se klikne na ikonku čtverečku v záhlaví a zadá se období od kdy do kdy – tedy jakého časového intervalu se anotace týká.
Propojení s měřeným intervalem
Pro jednodušší práci s intervalovými údaji jsme vzájemně propojili zobrazení anotací, jobů a měřeného intervalu, ten lze navíc nově měnit interaktivně pomocí myši. Propojení funguje tak, že z měřeného intervalu lze ikonkou anotace snadno založit novou diskuzi pro vybrané období. A naopak, ze zobrazené anotace či jobu lze jedním stisknutím tlačítka vyvolat měření metrik.
Job
K označení zakázek, jejich názvů nebo čísel slouží další nová funkcionalita a té říkáme Joby. Zobrazují se pod grafem jako barevné obdélníčky. Aktuálně je možné je zadávat přes naše API propojením se stávajícím informačním (ERP) systémem, případně jako automaticky generované informace z čtečky čárových kódu či RFID čipů. Díky těmto jobům můžete vidět, zda stroj jede předepsanou rychlostí, zda odpovídá plnění normy, také můžete vidět, kdy bude konkrétní zakázka dokončena.