DEN PLNÝ  INSPIRACE 2018


Na téma:

VÝROBA V DATOVÉM VĚKU

.

Jak získat lidi pro změnu a jak podpořit zaměstnance při zavádění procesu monitorování výroby?


Dovolujeme si Vás pozvat na DEN PLNÝ INSPIRACE společnosti Plantyst.

Zajímají Vás tato témata?

  • Data a rytmus aneb zdravý rozum v továrnách.
  • Business Intelligence ve výrobní firmě – od čidla ke strategickým rozhodnutím?
  • Komunikace jako nástroj pro získání lidí a jejich podpory pro změnu.
  • Systém podpory zaměstnanců při zavádění nového procesu monitorování výroby.
  • Co konktrétně motivovalo konkrétní výrobní firmy ke konkrétním krokům a jaké ty kroky byly?
  • Vize a trendy?

Je to DEN přesně pro Vás...

 


  Datum a místo

 

 

       Možnost parkování

 

      Ubytování - nezajišťujeme. V okolí se nachází např. hotely:

  • Occidental Praha 4**** - Na Strži 1660/32, 140 00 Praha 4-Krč, barcelo.com
  • Hotel Ilf 3*** - Budějovická 15, 141 00 Praha 4, hotel-ilf.cz

 


  Program


08:15 – 9:00      
Registrace

09:05 – 09:15    Přivítání Michal Kutil, Plantyst + Radek Špicar, Viceprezident svazu průmyslu a dopravy ČR

09:15 – 10:00    Petr Kadlec, Applied Neuroscience, na téma Jak získat lidi kolem nás pro cestu za společným cílem?

10:00 – 10:20    Leoš Jiřele, SOLEA CZ, na téma Za úspěchem s lidskou tváří.

10:20 – 10:45    Coffee break

10:45 – 11:05    Michal Kutil, Plantyst, na téma Plantline, prostoje a zakázky na dva dotyky?

11:05 – 11:45    Jana Puhalová, MGC, na téma Jak podpořit zaměstnance při zavádění procesu monitorování výroby.

11:45 – 12:10    Bohuš Kukumberg, Purgina, na téma Budování důvěry a efektivní komunikace.

12:10 – 12:30    Michal Kutil, Plantyst, na téma Analytika ve výrobě – ukázky konkrétních reportů.

12:30 – 13:30    Oběd

13:30 – 14:00    Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, na téma Důsledky levné ekonomiky pro budoucnost českého průmyslu?

14:00 – 14:20    Marek Hronovský, Hronovský s.r.o., na téma Rychle, jednoduše a bez velkých investic.

14:20 – 15:00    Tomáš Zahradníček, Microsoft, na téma Digitální transformace ve výrobě.

15:00 – 16:00    Panelová diskuse na téma Digitalizace ve výrobní firmě. Hosté: majitelé či ředitelé výrobních firem.

16:00 – 18:00    Prohlídka budovy Microsoftu a prostor pro networking.


  Spíkři

Petr Kadlec

Senior Consultant and Executive Coach (ICF ACC), Applied Neuroscience Specialist

 

Příběh: „Jak získat lidi kolem nás pro cestu za společným cílem“? Procházíte obdobím stálých změn? Potřebujete změnit procesy, systémy nebo technologii a obáváte se, jak to lidé přijmou? Možnosti motivace lidí, které znáte, se už vyčerpaly? Pojďte propojit své zkušenosti s poznatky o fungování mozku, které určuje chování lidí v podobných situacích. Využijte příležitost přemýšlet o možnostech jejich využití ve vaší konkrétní situaci v podniku nebo provozu, který řídíte. Získejte nové nápady, které vám mohou usnadnit práci.

Profil: Ing. Petr Kadlec je konzultant a kouč, odborník na aplikaci současných neurověd v denním životě. Věnuje se možnostem využití nových poznatků o našem mozku do manažerské praxe i do denního života každého z nás. Už je to vlastně jeho třetí profese, ale zkušenosti i z těch minulých se mu stále hodí. Původně je informatik a 15 let se budování počítačových systémů skutečně věnoval – odnesl si z toho schopnost vidět věci v širokých souvislostech i vnitřních vazbách. V 90. letech získal v nadnárodních konzultačních společnostech příležitost poznat fungování podniků a moderní principy managementu. Tam se naučil hledat dlouhodobý „strategický“ pohled, chápat věci v pohybu (často zběsilém) a nenechat se tím vyvést z míry. Třetí Petrova profese vznikla spontánně z poznání, že všechny manažerské teorie nakonec skončí u lidí, u nepostihnutelné složitosti jejich svobodné vůle, myšlení, vrozených předpokladů a nashromážděné zkušenosti. A že vnímáme, jak naše myšlení a cítění ovlivňuje všechno, co děláme, ale vůbec netušíme, jak to v naší hlavě funguje, a neumíme s tím zacházet. A tak dálkově absolvoval studium aplikovaných neurověd v USA a intenzivně se věnuje tomu, jak z výzkumných laboratoří nepřetržitě přicházející nové poznání o fungování lidského mozku „přeložit“ do srozumitelného jazyka a dostat mezi lidi. Zaměřuje se na rozvoj jednotlivců i týmů v organizacích cestou koučinku, mentoringu a podpory učení. Hlavní oblastí jeho pozornosti je vnitřní motivace, jako náš zdroj aktivity a energie k rozvoji, a role komunikace a vztahů pro její udržení i v nejobtížnějším období našich životů – v období změn a ztráty jistot. A moc ho to baví…

 

 

Jana Puhalová

lektor, trenér a konzultant, MGC group

 

Příběh: Když se bavíme s výrobními firmami, často setkáváme s velkým nadšením pro moderní technologie či řešení a zároveň s obavami, jak je vlastně uchopit, zavést. Manažeři se vracejí nadšení ze seminářů a školení a po dvou dnech v práci propadají bezmoci a naráží na zaběhnutá kolečka a odpor svých vlastních kolegů a podřízených. Jsou pohlceni operativou. Má taková situace nějaké řešení? Existují konkrétní kroky, které mohu podniknout?

Profil: Při své práci klade důraz na přirozenost projevu a „zdravý rozum“. Má osobní praktické zkušenosti se vzděláváním vrcholného i středního managementu, stejně jako s techniky a administrativními pracovníky. K jejím oblíbeným tématům patří optimalizace procesů, trénink interních lektorů, komunikace a vedení lidí, prezentační dovednosti, trénink kognitivních funkcí. V roce 2011 byla oceněna jako Lektorka roku 2011 Asociací institucí vzdělávání dospělých.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radek Špicar

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku

 

Příběh: Průmysl potřebuje inovovat a zapojovat digitální technologie. Ačkoliv máme plnou zaměstnanost, máme nevyhovující strukturu, málo finalistů a spoustu výrobců součástek a montážníků. Jaké mohou být důsledky levné ekonomiky pro budoucnost českého průmyslu?

Profil: Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku a člen Aspen Institute Prague. Bývalý náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku a později člen managementu ŠkodaAuto. Přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK a Diplomatické akademii MZV. Je předsedou správní rady Vysoké školy umělecko-průmyslové a členem Corporate Council nadace Václava Havla Forum 2000. Mezi témata, kterým se dlouhodobě věnuje, patří ekonomická diplomacie, společenská odpovědnost podniků, kulturní průmysl a přínosy think-tanků a NGOs. Absolvoval Univerzitu Karlovu a University of Cambridge.

 

Leoš Jiřele

Předseda představenstva SOLEA CZ výrobní družstvo

 

Příběh: Je možné měnit pod-řízení na sebe-řízení a objevovat v týmech spolupodnikatele? Lze budovat firemní kulturu postavenou na pilířích lidství, svobody a zodpovědnosti? Lze strategii, finanční plány nebo cíle klíčových ukazatelů vytvářet v týmu 18 lidí? Může mít každý výrobní tým autonomii ve výběru nových spolupracovníků a spolurozhodovat o investicích? Lze takto vést firmu, která dodává přes 90 % své produkce do automotive? A co kdyby taková firma měla kolem 150 zaměstnanců a z toho přes 70 % se zdravotním postižením …?

Profil: Motto: „Za úspěchem s lidskou tváří“ Po letech sportu jako profesionální volejbalista nastoupil Leoš Jiřele do rodinného výrobního družstva SOLEA, ve kterém prošel různé pracovní pozice, a postupem času se stal předsedou družstva. V posledních 10 letech se vydal na cestu hledání rovnováhy mezi svobodou a zodpovědností. Jeho životním posláním je propojování hendikepovaných s výrobou pro automotive.

 

 

Bohuš Kukumberg

Head of Production, Purgina

 

Pribeh: Ako operator vo vyrobe v spoločnosti ktora vyraba tie najkvalitnejsie etikety v okolí som denne zazival množstvo neocakavanych krízových situacii. Jedneho dna som uz potreboval inu pomoc ako iba odpoved, neboj bude lepsie bez hlbsieho zmyslu a tu mi ponukol sam majitel spolocnosti. Od toho casu vediem oddelenie vyroby, kde som presiel roznymi fazami evolucie. Množstvo spolocnosti sa sustredi iba na ukazovatele vysledkov, ale vacsinu casu travia " hasenim " poziaru". Dnes povazujem za najvacsi uspech mieru zapojenia zamestnancov a mieru vernosti spokojnych zakaznikov. Za klucove cinnosti povazujem neustale budovanie dôvery a efektivnu komunikaciu. Viac na konferencii....

Profil: Po vystudovani polygrafickej skoly pracuje v spoločnosti Purgina, ktora je slovenskym lidrom na trhu samolepiacich etikiet. Presiel si roznymi technológiami na pozicii tlaciara, neskor vyrobneho technologa a od roku 2011 vedie oddelenie vyroby. Zaroven spolupracuje na vacsine technologických a strategických projektoch spolocnosti.

 

 

 

Michal Kutil

CEO Plantyst

 

Příběh: V loňském roce jsme Vám představili rozšíření produktového portfolia o analytické funkce nástroje Microsoft Power BI. I nadále vnímáme potřeby a požadavky výrobních firem, a i letos pro Vás máme novinku. Prostoje a zakázky v Plantystu na dva dotyky? Digitalizace výroby nemusí být strašák ve formě složitosti. I jednoduchá řešení Vám mohou poskytnout více přínosů, než byste očekávali. Líbilo by se Vám takové řešení i u Vás? Do týdne?

Profil:Přes deset let se zabývá průmyslovou automatizací s ohledem na optimalizaci výroby. Věnoval se projektům pro Rockwell Automation, Procter & Gamble, ŘLP ČR, RWE Gas Storage, Danone… Vystudoval technickou kybernetiku a doktorský obor řídicí technika a robotika na FEL ČVUT. Je spoluzakladatelem společnosti Plantyst, od roku 2013 jejím CEO.


 

 

 

Marek Hronovský

Výrobní ředitel společnosti HRONOVSKÝ s.r.o.

 

Příběh: V roce 2012 jsem nastoupil do firmy svého otce. Firma měla již 270 zaměstnanců a roční obrat více než 25MIO EUR. Naskočit do tak rychle jedoucího vlaku a zároveň se zorientovat v celkovém vedení výroby nebylo vůbec jednoduché. V posledních dvou letech společnost investovala mnoho prostředků do automatizace a dalších moderních technologií a svoji velikost několikanásobně zvětšila. Na řízení pěti výrobních závodů, z toho jeden v Bulharsku, bylo potřeba najít vhodný prostředek jak rychle, jednoduše a bez velkých investic monitorovat všechny důležité zařízení společnosti a eliminovat tak drahé letecké přepravy k našim zákazníkům. Pokud Vás zajímá celý můj příběh, rád se o něj podělím na konferenci firmy Plantyst.

Profil: Po ukončení průmyslové školy začal pracovat v rodinné firmě Hronovský s.r.o. – předním výrobcem kabelových svazků a komponentů pro automobilový průmysl. Postupně prošel pozicemi od seřizovače výrobních linek, přes vedoucího výrobního závodu až na pozici VŘ. Jeho cílem je modernizovat stávající výrobu a podílet se na rozvoji ryze české a rodinné firmy.

 

Tomáš Zahradníček

Technology Solutions Professional, Microsoft

 

Příběh: Digitální transformace ve výrobě?

Profil: Od roku 2002 se věnuje implementaci ERP systémů. Mezi jeho hlavní specializace patří návrh architektury, business poradenství a řízení projektů, zejména v oblastech zakázkové a procesní výroby. Přináší bohaté zkušenosti z řízení mezinárodního týmu specialistů poskytujícího podporu informačního systému ve slévárenství pro výrobní závody a distribuční společnosti na třech kontinentech. Vystudoval obor Systémové inženýrství a informatika na Provozně-ekonomické fakultě MZLU v Brně.

 


  Registrace

 Registrační poplatek na DEN PLNÝ INSPIRACE činí:

    • 2 200,- Kč bez DPH

  Video

 Video

 


  Fotogalerie

 

.


  Předchozí ročníky