Den plný inspirace 2018
Téma: výroba v datovém věku
Jak získat lidi pro změnu a jak podpořit zaměstnance přři zavádění procesu monitorování výroby?
Dovolujeme si Vás pozvat na DEN PLNÝ INSPIRACE společnosti Plantyst.
Zajímají Vás tato témata?
- Data a rytmus aneb zdravý rozum v továrnách.
- Business Intelligence ve výrobní firmě – od čidla ke strategickým rozhodnutím?
- Komunikace jako nástroj pro získání lidí a jejich podpory pro změnu.
- Systém podpory zaměstnanců při zavádění nového procesu monitorování výroby.
- Co konktrétně motivovalo konkrétní výrobní firmy ke konkrétním krokům a jaké ty kroky byly?
- Vize a trendy?
Je to DEN přesně pro Vás.
Program
8:15 – 9:00
Registrace
9:05 – 9:15
Přivítání
Michal Kutil, Plantyst
Radek Špicar, Viceprezident svazu průmyslu a dopravy ČR
9:15 – 10:00
Jak získat lidi kolem nás pro cestu za společným cílem?
Petr Kadlec, Applied Neuroscience
10:00 – 10:20
Za úspěchem s lidskou tváří
Leoš Jiřele, SOLEA CZ
10:20 – 10:45
Cofee break
10.45 – 11:05
Plantline, prostoje a zakázky na dva dotyky?
Michal Kutil, Plantyst
11:05 – 11:45
Jak podpořit zaměstnance při zavádění procesu monitorování výroby.
Jana Puhalová, MGC
11:45 – 12:10
Budování důvěry a efektivní komunikace.
Bohuš Kukumberg, Purgina
12:10 – 12:30
Analytika ve výrobě – ukázky konkrétních reportů.
12:30 – 13:30
Oběd
13:30 – 14:00
Důsledky levné ekonomiky pro budoucnost českého průmyslu?
Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy
14:00 – 14:20
Rychle, jednoduše a bez velkých investic.
Marek Hronovský, Hronovský s.r.o.
14:20 – 15:00
Digitální transformace ve výrobě.
Tomáš Zahradníček, Microsoft
15:00 – 16:00
Panelová diskuse na téma Digitalizace ve výrobní firmě.
Hosté: majitelé či ředitelé výrobních firem.
16:00 – 18:00
Prohlídka budovy Microsoftu a prostor pro networking.
Spíkři
Petr Kadlec
Senior Consultant and Executive Coach (ICF ACC), Applied Neuroscience Specialist
„Jak získat lidi kolem nás pro cestu za společným cílem“? Procházíte obdobím stálých změn? Potřebujete změnit procesy, systémy nebo technologii a obáváte se, jak to lidé přijmou? Možnosti motivace lidí, které znáte, se už vyčerpaly? Pojďte propojit své zkušenosti s poznatky o fungování mozku, které určuje chování lidí v podobných situacích. Využijte příležitost přemýšlet o možnostech jejich využití ve vaší konkrétní situaci v podniku nebo provozu, který řídíte. Získejte nové nápady, které vám mohou usnadnit práci.
Ing. Petr Kadlec je konzultant a kouč, odborník na aplikaci současných neurověd v denním životě. Věnuje se možnostem využití nových poznatků o našem mozku do manažerské praxe i do denního života každého z nás. Už je to vlastně jeho třetí profese, ale zkušenosti i z těch minulých se mu stále hodí. Původně je informatik a 15 let se budování počítačových systémů skutečně věnoval – odnesl si z toho schopnost vidět věci v širokých souvislostech i vnitřních vazbách. V 90. letech získal v nadnárodních konzultačních společnostech příležitost poznat fungování podniků a moderní principy managementu. Tam se naučil hledat dlouhodobý „strategický“ pohled, chápat věci v pohybu (často zběsilém) a nenechat se tím vyvést z míry. Třetí Petrova profese vznikla spontánně z poznání, že všechny manažerské teorie nakonec skončí u lidí, u nepostihnutelné složitosti jejich svobodné vůle, myšlení, vrozených předpokladů a nashromážděné zkušenosti. A že vnímáme, jak naše myšlení a cítění ovlivňuje všechno, co děláme, ale vůbec netušíme, jak to v naší hlavě funguje, a neumíme s tím zacházet. A tak dálkově absolvoval studium aplikovaných neurověd v USA a intenzivně se věnuje tomu, jak z výzkumných laboratoří nepřetržitě přicházející nové poznání o fungování lidského mozku „přeložit“ do srozumitelného jazyka a dostat mezi lidi. Zaměřuje se na rozvoj jednotlivců i týmů v organizacích cestou koučinku, mentoringu a podpory učení. Hlavní oblastí jeho pozornosti je vnitřní motivace, jako náš zdroj aktivity a energie k rozvoji, a role komunikace a vztahů pro její udržení i v nejobtížnějším období našich životů – v období změn a ztráty jistot. A moc ho to baví…
Jana Puhalová
lektor, trenér a konzultant, MGC group
Když se bavíme s výrobními firmami, často setkáváme s velkým nadšením pro moderní technologie či řešení a zároveň s obavami, jak je vlastně uchopit, zavést. Manažeři se vracejí nadšení ze seminářů a školení a po dvou dnech v práci propadají bezmoci a naráží na zaběhnutá kolečka a odpor svých vlastních kolegů a podřízených. Jsou pohlceni operativou. Má taková situace nějaké řešení? Existují konkrétní kroky, které mohu podniknout?
Při své práci klade důraz na přirozenost projevu a „zdravý rozum“. Má osobní praktické zkušenosti se vzděláváním vrcholného i středního managementu, stejně jako s techniky a administrativními pracovníky. K jejím oblíbeným tématům patří optimalizace procesů, trénink interních lektorů, komunikace a vedení lidí, prezentační dovednosti, trénink kognitivních funkcí. V roce 2011 byla oceněna jako Lektorka roku 2011 Asociací institucí vzdělávání dospělých.
Radek Špicar
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku
Průmysl potřebuje inovovat a zapojovat digitální technologie. Ačkoliv máme plnou zaměstnanost, máme nevyhovující strukturu, málo finalistů a spoustu výrobců součástek a montážníků. Jaké mohou být důsledky levné ekonomiky pro budoucnost českého průmyslu?
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku a člen Aspen Institute Prague. Bývalý náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku a později člen managementu ŠkodaAuto. Přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK a Diplomatické akademii MZV. Je předsedou správní rady Vysoké školy umělecko-průmyslové a členem Corporate Council nadace Václava Havla Forum 2000. Mezi témata, kterým se dlouhodobě věnuje, patří ekonomická diplomacie, společenská odpovědnost podniků, kulturní průmysl a přínosy think-tanků a NGOs. Absolvoval Univerzitu Karlovu a University of Cambridge.
Leoš Jiřele
Předseda přestavenstva SOLEA CZ výrobní družstvo
Je možné měnit pod-řízení na sebe-řízení a objevovat v týmech spolupodnikatele? Lze budovat firemní kulturu postavenou na pilířích lidství, svobody a zodpovědnosti? Lze strategii, finanční plány nebo cíle klíčových ukazatelů vytvářet v týmu 18 lidí? Může mít každý výrobní tým autonomii ve výběru nových spolupracovníků a spolurozhodovat o investicích? Lze takto vést firmu, která dodává přes 90 % své produkce do automotive? A co kdyby taková firma měla kolem 150 zaměstnanců a z toho přes 70 % se zdravotním postižením …?
Motto: „Za úspěchem s lidskou tváří“ Po letech sportu jako profesionální volejbalista nastoupil Leoš Jiřele do rodinného výrobního družstva SOLEA, ve kterém prošel různé pracovní pozice, a postupem času se stal předsedou družstva. V posledních 10 letech se vydal na cestu hledání rovnováhy mezi svobodou a zodpovědností. Jeho životním posláním je propojování hendikepovaných s výrobou pro automotive.
Bohuš Kukumberg
Head of Production, Purgina
Ako operator vo vyrobe v spoločnosti ktora vyraba tie najkvalitnejsie etikety v okolí som denne zazival množstvo neocakavanych krízových situacii. Jedneho dna som uz potreboval inu pomoc ako iba odpoved, neboj bude lepsie bez hlbsieho zmyslu a tu mi ponukol sam majitel spolocnosti. Od toho casu vediem oddelenie vyroby, kde som presiel roznymi fazami evolucie. Množstvo spolocnosti sa sustredi iba na ukazovatele vysledkov, ale vacsinu casu travia “ hasenim “ poziaru“. Dnes povazujem za najvacsi uspech mieru zapojenia zamestnancov a mieru vernosti spokojnych zakaznikov. Za klucove cinnosti povazujem neustale budovanie dôvery a efektivnu komunikaciu. Viac na konferencii….
Po vystudovani polygrafickej skoly pracuje v spoločnosti Purgina, ktora je slovenskym lidrom na trhu samolepiacich etikiet. Presiel si roznymi technológiami na pozicii tlaciara, neskor vyrobneho technologa a od roku 2011 vedie oddelenie vyroby. Zaroven spolupracuje na vacsine technologických a strategických projektoch spolocnosti.
Michal Kutil
CEO Plantyst
V loňském roce jsme Vám představili rozšíření produktového portfolia o analytické funkce nástroje Microsoft Power BI. I nadále vnímáme potřeby a požadavky výrobních firem, a i letos pro Vás máme novinku. Prostoje a zakázky v Plantystu na dva dotyky? Digitalizace výroby nemusí být strašák ve formě složitosti. I jednoduchá řešení Vám mohou poskytnout více přínosů, než byste očekávali. Líbilo by se Vám takové řešení i u Vás? Do týdne?
Přes deset let se zabývá průmyslovou automatizací s ohledem na optimalizaci výroby. Věnoval se projektům pro Rockwell Automation, Procter & Gamble, ŘLP ČR, RWE Gas Storage, Danone… Vystudoval technickou kybernetiku a doktorský obor řídicí technika a robotika na FEL ČVUT. Je spoluzakladatelem společnosti Plantyst, od roku 2013 jejím CEO.
Marek Hronovský
Výrobní ředitel společnosti HRONOVSKÝ s.r.o.
V roce 2012 jsem nastoupil do firmy svého otce. Firma měla již 270 zaměstnanců a roční obrat více než 25MIO EUR. Naskočit do tak rychle jedoucího vlaku a zároveň se zorientovat v celkovém vedení výroby nebylo vůbec jednoduché. V posledních dvou letech společnost investovala mnoho prostředků do automatizace a dalších moderních technologií a svoji velikost několikanásobně zvětšila. Na řízení pěti výrobních závodů, z toho jeden v Bulharsku, bylo potřeba najít vhodný prostředek jak rychle, jednoduše a bez velkých investic monitorovat všechny důležité zařízení společnosti a eliminovat tak drahé letecké přepravy k našim zákazníkům. Pokud Vás zajímá celý můj příběh, rád se o něj podělím na konferenci firmy Plantyst.
Po ukončení průmyslové školy začal pracovat v rodinné firmě Hronovský s.r.o. – předním výrobcem kabelových svazků a komponentů pro automobilový průmysl. Postupně prošel pozicemi od seřizovače výrobních linek, přes vedoucího výrobního závodu až na pozici VŘ. Jeho cílem je modernizovat stávající výrobu a podílet se na rozvoji ryze české a rodinné firmy.
Tomáš Zahradníček
Technology Solutions Professional, Microsoft
Digitální transformace ve výrobě?
Od roku 2002 se věnuje implementaci ERP systémů. Mezi jeho hlavní specializace patří návrh architektury, business poradenství a řízení projektů, zejména v oblastech zakázkové a procesní výroby. Přináší bohaté zkušenosti z řízení mezinárodního týmu specialistů poskytujícího podporu informačního systému ve slévárenství pro výrobní závody a distribuční společnosti na třech kontinentech. Vystudoval obor Systémové inženýrství a informatika na Provozně-ekonomické fakultě MZLU v Brně.
Video z minulého ročníku
Fotogalerie z minulého ročníku
Čtvrtek 26. dubna 2018
Microsoft Czech Republic & Slovakia
Vyskočilova 1561/4a, 14000 Praha 4
Archiv akcí
Máte šanci být lepší
Můžete prodloužit životnost vašich strojů. Můžete vyrábět více. Můžete snížit výrobní náklady. Můžete zvýšit efektivitu výroby.
Klíč k tomu všemu máte přímo pod nosem.